תחבורה ציבורית בניו יורק

תחבורה ציבורית בניו יורק

העיר ניו יורק ידועה כמטרופולין סואן כשכל מי שמגיע אליה מעיד על האנרגיה הייחודית שבה ששונה מכל מקום אחר. תחבורה ציבורית בניו יורק מאפשרת לנו להגיע לכל אזורי העיר בצורה נוחה יחסית כאשר היא משמשת מיליוני תושבים ומבקרים מדי יום.

האמינות והנגישות של האוטובוסים, הרכבות התחתיות ואפילו המעבורות, היא בסיס של תנועת העיר כאשר לצד אלו עומד לרשותנו שירות הסעות עם נהגים ישראלים. שירותי הנהיגה אידאליים במיוחד עם ההגעה לעיר ולתנועה משדה התעופה עם המזוודות ועד למלון או יעד הלינה.

מערכת תחבורה ציבורית בניו יורק

מערכת התחבורה הציבורית של העיר ניו יורק היא אחת מהמערכות הרחבות והיעילות ביותר. היא מציעה מגוון רחב של אפשרויות נסיעה ובכך נותנת מענה לאוכלוסיות מגוונות כשהיא כוללת:

רכבות תחתיות

כאשר אנחנו מדברים על תחבורה ציבורית אנחנו חושבים על הרכבת התחתית של העיר. היא פועלת 24 שעות ביממה ולכל אורך השנה והיא אחד המשאבים החשובים שהעיר מעמידה לרשות התושבים שלה. בסך הכול ישנם 27 קווי רכבות ויותר מ-470 תחנות בכל רחבי העיר. הרשת הענפה משמשת את כל חמשת הרבעים ומאפשרת נסיעה מהירה וזולה יחסית בעיר.

אוטובוסים

ברור כי אי אפשר להתנהל בערים מרכזיות וכמובן גם בניו יורק בלי להסתמך על אוטובוסים. זוהי מערכת המשלימה בצורה יעילה את הרכבות התחתיות כשהאוטובוסים גם מגיעים לאזורים שהרכבת התחתית לא מגיעה אליהם וגם עוצרים בתחנות קרובות אליה ליצירת התנהלות רציפה ופשוטה בעיר. בסך הכול ישנם למעלה מ-300 מסלולי אוטובוסים כשאלו יכולים לתת מענה לכל הקהלים כולל בעלי מוגבלויות.

מעבורות

דרכי המים של העיר ניו יורק הן חלק בלתי נפרד מתוך תחבורה ציבורית בניו יורק. המעבורת לסטטן איילנד מציעה נסיעות ביעילות גבוהה כשאפשר להגיע אל האי וממנו אל מנהטן התחתונה. מעבר ליעילות בכל הנוגע להגעה ממקום אחד לאחר, מדובר על דרך מהממת מבחינת הנופים כולל פסל החירות וקו הרקיע עם גורדי השחקים של העיר. שירותי המעבורת מהווים אלטרנטיבה נפלאה שכדאי להתנסות בה.

אופניים שיתופיים

ממש כמו אצלנו במרכז כך גם בעיר הסואנת ניו יורק ישנה אפשרות לשכור אופניים על פי דרישה. בעיר ישנם שבילי אופניים באורך מאות קילומטרים כשתוכנית השיתוף מאפשרת למשתמשים לשכור את האופניים, לעבור באמצעותם בין תחנה אחת לאחרת ובעצם להתנייד בדרך בריאה, מהנה וידידותית לסביבה. כמובן, זוהי דרך יעילה למי שרוצה לעבור מרחק סביר והיא פחות מתאימה לתנועה בין קצוות מרוחקים.

תחבורה ציבורית בניו יורק: שירותי מוניות

שירותי המוניות מאפשרים נסיעה אישית, פרטית ונוחה בכל שעה. במיוחד עם ההגעה לעיר והעזיבה יש יתרונות רבים לשירותי המוניות של nyctransfer. הנסיעה עם נהג אשר לוקח את כל הציוד והמזוודות, ברכב נקי ומאוורר עם חימום בחורף או מזגן בקיץ, יכולה לחסוך זמן, אי נוחות של הידחקות לתחבורה הציבורית ובמיוחד כשאנחנו צריכים לקחת איתנו ציוד רב.

טיפים להתניידות נוחה בעיר ניו יורק

מצד אחד, ניווט בעיר הגדולה יכול להיות מרגש וסוחף. מצד שני, העיר הגדולה יכולה להיראות מפחידה ובעיקר בימים הראשונים לאחר הנחיתה. הנה מספר טיפים להתניידות יעילה ונוחה בעיר:

  • שימוש בכרטיס – כרטיס מטרו קארד מעניק גישה נוחה לרכבת התחתית ולאוטובוס. ניתן לבחור בין תשלום לפי נסיעה, נסיעה ללא הגבלה וגם נסיעה המתאימה לתקופת הביקור וכל זאת לפי הצרכים האישיים.
  • אפליקציה – ישנה אפשרות להשתמש גם במערכת תשלום ללא מגע דרך אפליקציה ייעודית. התשלום מתבצע בהקשה על המכשיר הנייד כשהחיוב מתבצע בכרטיס האשראי. זוהי אחת הדרכים הפשוטות אך יש להוריד את האפליקציה מראש.
  • תכנון הנסיעה – גם כאן אפשר להסתמך על שלל האפליקציות כולל האפליקציה הרשמית של MTA המנהלת את הרכבת התחתית וזאת כדי לנהל את המסלולים בצורה המיטבית. האפליקציות עוזרות לתכנן את המסלול ומספקות עדכונים בזמן אמת כולל זמני נסיעה משוערים.
  • שעות השיא – ההמלצה הזו לא מיוחד רק כשמדובר על תחבורה ציבורית בניו יורק. באופן עקרוני ככל הניתן רצוי להימנע מנסיעה בשעות השיא ולהעדיף נסיעה החל מהשעה 10:00 ועד 16:00 או לאחר השעה 19:00 וזאת כדי להימנע מצפיפות ואי נוחות.
  • חלופות – תחבורה ציבורית בעיר ניו יורק יכולה להיות חוויה של ממש. לכן, כדאי מאד לחשוב על חלופות, להתנסות גם ברכבת התחתית, גם באוטובוסים וגם במעבורת אם הדבר מתאפשר. כמובן, אין לשלול את האפשרות לנסוע בנוחות במונית.
  • הליכה – לא חייבים תמיד לעלות על הרכב. ניו יורק היא עיר נוחה להליכה ובה שלל אטרקציות אשר קרובות זו לזו. לפעמים הליכה מתחנה אחת לאחרת תהיה קצרה יותר מכל אמצעי תחבורה כשזו גם דרך נפלאה לחקור את העיר והשכונות שלה.

השירות של nyc-transfer

עם השירות של nyc-transfer הוא דרך נפלאה לנסוע ברכבי העיר עם נהג פרטי ישראלי. במיוחד לאחר טיסה ממושכת כדאי להעדיף נהג שאפשר לסמוך עליו ולהגיע ישירות למקום הלינה תוך קבלת עזרה עם המזוודות. ניתן להזמין את השירות כבר מהארץ ולחסוך זמן המתנה.