מוניות בניו יורק

מוניות בניו יורק

המוניות הצהובות של העיר ניו יורק הן סמל אייקוני של העיר. בכל סדרת טלוויזיה שמתרחשת בעיר נראה את המוניות מסתובבות כשאלו מהוות חלק בלתי נפרד מאורח החיים המהיר והתוסס של העיר. כאשר אנחנו חושבים על טיול לעיר הגדולה והמרגשת אחד הדברים שאנחנו יכולים לתהות עליו נוגע להתנהלות עם מוניות בניו יורק. מבחינת תחבורה ציבורית ישנן מספר אפשרויות הזמינות למבקרים בעיר (וכמובן גם לתושבים) ובעוד שפעמים רבות כדאי להעדיף את הרכבת התחתית או האוטובוס, ישנם מקרים בהם הסתמכות על מונית תהיה החכמה ביותר. 

כל מה שצריך לדעת על מוניות בניו יורק

לצד התחבורה הציבורית המתקדמת של העיר, מוניות בעיר ניו יורק יכולות להיות דרך נוחה להתניידות. זה הזמן לצלול פנימה עם טיפים שיעזרו לכל המטיילים בעיר להתנהל ולהתנייד באמצעותן:

הזמנת מוניות ברחובות ניו יורק

לפעמים נוח מאד להתכונן לכל מצב אך לפעמים יש צורך בספונטניות. ברחובות ניו יורק אפשר לראות את המוניות עוברות ולעצור אותן על ידי עמידה בקצה המדרכה והרמת היד. יש לחפש את המוניות עם האורות דולקים כיוון שהדבר מציין שהן זמינות. מונית ללא אור בחלק העליון לא זמינה או לא בתפקיד.

חיפוש עמדת מוניות

ישנם אזורים ייעודיים בהם ניתן למצוא מוניות אשר עומדות בתור לאיסוף נוסעים. אותן עמדות יהיו בדרך כלל באזורים מרכזיים כולל מרכזי תחבורה ציבורית, סביבת בתי מלון ובאתרי תיירות פופולאריים. העמדות השונות מציעות דרך מסודרת ונוחה יחסית לתפוס מונית והן יעילות במיוחד בשעות השיא בהן לא קל למצוא מונית סתם כך ברחוב.

שימוש באפליקציית מוניות

כולנו מכירים את שלל האפליקציות כאן בארץ וכדאי לדעת שאנחנו יכולים להזמין מוניות בניו יורק בלחיצת כפתור. למעשה אפשר לראות כי היום הפופולאריות של האפליקציות עולה כשהנפוצות הן Curb, Arro. האפליקציות הללו מאפשרות להזמין מונית, לראות מה המצב של המונית מבחינת זמן ההמתנה אליה ואפילו לבצע תשלום אוטומטי ללא מזומן.

הזמנות טלפוניות

אמנם כבר פחות ופחות אנשים עושים זאת אך עדיין ניתן להזמין מוניות דרך שימוש בייעוד המקורי של הטלפון, שיחה. שיטה זו יכולה להיות יעילה מאד במיוחד אם יש צורך במונית במקום פחות סואן (כלומר שלא עוברות בו מוניות באופן טבעי) וכן בשעות עמוסות.

nyc-transfer

חברת nyc-transfer מציעה שירות נוח מאד עם נהגים ישראליים. החברה מאפשרת להזמין הסעות גם לשדה התעופה וממנו בתיאום מראש כך שאין צורך להתעכב ולחכות לשירות. זוהי אחת הדרכים הנוחות לנסיעה ובמיוחד לישראליים שגם בחו״ל רוצים להרגיש קצת יותר בבית.

אפשרויות התשלום במוניות

העולם שלנו התקדם וכך גם אמצעי התשלום. היום רבים נמנעים מהמרת כספים רבים וזאת מתוך חשש לשוד, אובדן הכסף ובשל נוחות. מבחינת תשלום מוניות בניו יורק מאפשרות את האמצעים הבאים:

  • מזומן – זוהי השיטה הוותיקה והנפוצה עבור התשלום. בתום הנסיעה הנהג מוסר את סכום הנסיעה ויש להעביר מזומן. רצוי מאד להסתובב עם כסף קטן כדי להימנע מאי נוחות של עודף.
  • כרטיס אשראי – המוניות הצהובות של ניו יורק מצוידות בקוראי כרטיסי אשראי וכרטיסי חיוב. כל שיש לעשות הוא להחליק את הכרטיס על המסך ולפעול על פי ההוראות. ניתן להוסיף גם טיפ.
  • תשלום נייד – אם יש עיר שמזוהה עם הקדמה היא ככל הנראה ניו יורק. אפליקציות המוניות מאפשרות לבצע תשלום כשהתעריף מחויב באופן אוטומטי באמצעי התשלום עם אפשרות להשאיר טיפ.

מבחינת המחירים כדאי להתעדכן בתעריפים הנכונים לאותו הזמן וזאת כיוון שאלו יכולים להשתנות מעת לעת. יש לציין כי לכל נסיעה יש מחיר בסיסי ועליו חיובים נוספים המתבססים על זמן, מרחק ושעת הנסיעה. נסיעות בשעות השיא, נסיעות לילה ונסיעות לשדה התעופה וחזרה יהיו יקרות יותר.

עוד כדאי לדעת כי נהוג לתת טיפ לנהגי המוניות כאשר הסכום ינוע לרוב בין 15% ל-20%. אין חובה להשאיר טיפ אך נהוג לעשות זאת בסיום הנסיעה.

שירותי מוניות בניו יורק משדה התעופה

לניו יורק ישנם מספר שדות תעופה וגם הטיסות מישראל יכולות להגיע לכל אחד מהם. הטיסה מישראל מאופיינת כארוכה ויש שיאמרו קשה בשל המרחק והפרש השעות. לכל שדה תעופה יש עמדת מוניות ייעודית וניתן לעמוד בתור למונית. התעריפים קבועים עבור נסיעות מסוימות כשאחרות יחויבו לפי מונה עם היטלים ועמלות אגרה.

הבעיה הגדולה ביותר עם שירותי המוניות הללו היא הצורך להמתין לנהג והמחיר שלא ידוע מראש. עמידה בתור לאחר טיסה ארוכה כל כך יכולה להיות מעייפת וחוויה ראשונית פחות חיובית מהעיר. במקום להסתמך על המתנה שכזו פשוט וקל יותר להזמין שירותי מוניות בניו יורק מבעוד מועד. השירותים מבטיחים כי הרכב יחכה עם ההגעה לעיר וייקח את הנוסעים ליעד בלי סיבובים מיותרים ובמחיר שידוע מראש.

nyc-transfer – הסעות בניו יורק עם נהגים ישראלים

השירותים של nyc-transfer מספקים חוויית נסיעה נוחה עם הסעות משדה התעופה של ניו יורק וחזרה אליו עם נהגים ישראליים ויחס VIP לכל נוסע.